Menu

Årgang 08

Træning: Mandag kl 16.30 - 18.00, Holmen Kunst og torsdag kl 16.30-18.00, Holmen Græs

Træner: Lars Jørgensen
Tlf.: +45 20 22 03 81
E-mail: larsjrg@yahoo.dk

 

 

KampprogramU10 Drenge (08) 5M B Efterår • Pulje 1

August 2017

CPH Youth FC
Spillet
Ude
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej

CIK

CIK
Spillet
Hjemme
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej

Nørrebro United (2)

CIK
Spillet
Hjemme
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej

BK Stefan
September 2017

Vanløse (2)
Spillet
Ude
Fælledparken

CIK

B.93 (2)
Spillet
Ude
Fælledparken

CIK

FA 2000 (2)
Spillet
Ude
Fælledparken

CIK

GVI (2)
Spillet
Ude
Fælledparken

CIK

Bk. Skjold (2)
Spillet
Ude
Fælledparken

CIK

FB (2)
Spillet
Ude
Fælledparken

CIK

Bk Fix (2)
Spillet
Ude
Vanløse I P

CIK

KB (3)
Spillet
Ude
Vanløse I P

CIK

Østerbro IF (2)
Spillet
Ude
Vanløse I P

CIK
Oktober 2017

B93
Spillet
Ude
Kunst, Lundehusparken

CIK

KB (4)
Spillet
Ude
Kunst, Lundehusparken

CIK

KampprogramU10 Drenge (08) 5M B Efterår • Pulje 2

August 2017

Kastrup Bk.
Spillet
Ude
Hekla Park

CIK

CIK
Spillet
Hjemme
Hekla Park

Nørrebro United (1)

CIK
Spillet
Hjemme
Hekla Park

KB
September 2017

BK Hekla
Spillet
Ude
Holmens IA

CIK

HB
Spillet
Ude
Holmens IA

CIK

Østerbro IF (1)
Spillet
Ude
Holmens IA

CIK

Bk. Fremad Amager
Spillet
Ude
Fælledparken

CIK

BK Skjold (1)
Spillet
Ude
Fælledparken

CIK

FB (1)
Spillet
Ude
Fælledparken

CIK

Tårnby FF (1)
Spillet
Ude
Kunst, Bavnehøj IA

CIK

Bk. Hellas
Spillet
Ude
Kunst, Bavnehøj IA

CIK

BK Union
Spillet
Ude
Kunst, Bavnehøj IA

CIK
Oktober 2017

B.1908
Spillet
Ude
Sundby Idrætspark

CIK

Valby
Spillet
Ude
Sundby Idrætspark

CIK

Vestia
Spillet
Ude
Sundby Idrætspark

CIK

KampprogramU9 Drenge (08) 5M C Forår • Pulje 3

April 2017

Ørestad IF
Spillet
Ude
Byparken (kunst)

CIK

HIK (2)
Spillet
Ude
Byparken (kunst)

CIK

FB (2)
Spillet
Ude
Byparken (kunst)

CIK
Maj 2017

CIK
Spillet
Hjemme
Holmens IA

Vanløse

Østerbro IF (2)
Spillet
Ude
Holmens IA

CIK

CIK
Spillet
Hjemme
Holmens IA

Bk. Pioneren

Nørrebro United (3)
Spillet
Ude
Fælledparken

CIK

CIK
Spillet
Hjemme
Fælledparken

B 1950
Juni 2017

CIK
Spillet
Hjemme
Vanløse I P

KB (2)

KFUM
Spillet
Ude
Vanløse I P

CIK

CIK
Spillet
Hjemme
Vanløse I P

Nørrebro United (4)

CIK
Spillet
Hjemme
Hekla Park

Jægersborg BK

HB
Spillet
Ude
Hekla Park

CIK

CIK
Spillet
Hjemme
Hekla Park

BK Skjold (2)

KampprogramU9 Drenge (08) 5M B Forår • Pulje 3

April 2017

Bk. Hekla (2)
Spillet
Ude
KB. Pile Alle

CIK

CPH Youth FC
Spillet
Ude
KB. Pile Alle

CIK

KB (5)
Spillet
Ude
KB. Pile Alle

CIK
Maj 2017

CIK
Spillet
Hjemme
Holmens IA

Bk Fix (2)

GVI (2)
Spillet
Ude
Holmens IA

CIK

CIK
Spillet
Hjemme
Holmens IA

FB (2)

CIK
Spillet
Hjemme
Fælledparken

Hvidovre IF (2)

KB (3)
Spillet
Ude
Fælledparken

CIK

CIK
Spillet
Hjemme
Fælledparken

Vanløse (2)
Juni 2017

CIK
Spillet
Hjemme
Sundby Idrætspark

KB (4)

BK Stefan
Spillet
Ude
Sundby Idrætspark

CIK

CIK
Spillet
Hjemme
Sundby Idrætspark

B.1908 (2)

CIK
Spillet
Hjemme
Grøndal Centret

FB (3)

HB
Spillet
Ude
Grøndal Centret

CIK

CIK
Spillet
Hjemme
Grøndal Centret

Bk. Skjold (2)

KampprogramU9 Drenge (08) 5M A Forår • Pulje 2

April 2017

KB (1)
Spillet
Ude
Tingbjerg I P

CIK

CIK
Spillet
Hjemme
Tingbjerg I P

BK Frem

CIK
Spillet
Hjemme
Tingbjerg I P

KB (2)
Maj 2017

GVI
Spillet
Ude
Holmens IA

CIK

CIK
Spillet
Hjemme
Holmens IA

B.93 (3)

CIK
Spillet
Hjemme
Holmens IA

B.93 (2)

B 1903
Spillet
Ude
GVI. Nymosen

CIK

CIK
Spillet
Hjemme
GVI. Nymosen

B.1908 (1)

CIK
Spillet
Hjemme
GVI. Nymosen

Kastrup Bk.
Juni 2017

Brønshøj BK
Spillet
Ude
Vestamager Idrætsanlæg

CIK

CIK
Spillet
Hjemme
Vestamager Idrætsanlæg

HIK (1)

CIK
Spillet
Hjemme
Vestamager Idrætsanlæg

Tårnby FF

Husum Bk
Spillet
Ude
Kunst, B93

CIK

CIK
Spillet
Hjemme
Kunst, B93

FA 2000

CIK
Spillet
Hjemme
Kunst, B93

HIK (2)